Covid-19 سال نو چینی را تحت الشعاع قرار می دهد

Covid-19 سال نو چینی را تحت الشعاع قرار می دهد

[ad_1]

در گوشه گوشه خانم Gong Linhua سالهایی را به خاطر آورد که فروشگاهش پر از خریداران بود و خیابان بیرون مملو از اتوبوس های فست فود بود. “برای اولین بار در 20 سال گذشته ، با این صحنه روبرو شده ام.” گفت: فروشندگان دکوراسیون Tet. در 60 سالگی ، او معتقد به بازنشستگی است اگر اقتصاد پیشرفت نکند.

Covid-19 سال نو چینی را تحت الشعاع 1 قرار می دهد
گونگ لینهوا ، فروشنده تزیینات Tet در ووهان ، چین ، گفت كه بیماری همه گیر تأثیر بسزایی در تجارت داشته است. عکس: AP

در چین ، جایی که Covid-19 تا حد زیادی کنترل شده است و اقتصاد در سه ماه آخر سال 2020 6.5٪ رشد کرده است ، بهبود نابرابر و شیوع جدید فعالیت ها را تضعیف می کند.

زمستان پرونده ها را با بیش از 2000 مورد جدید Covid-19 و دو مورد مرگ در ژانویه در چین بازگرداند. این در مقایسه با اکثر کشورهای دیگر اندک است ، اما به اندازه کافی نگران مسئولان در مورد محدودیت سفر و فعالیت برای سال جدید چینی است که یکی از بزرگترین تعطیلات سال در چین و بسیاری دیگر از کشورهای آسیایی است.

Covid-19 سال نو چینی را در چین 2 تحت الشعاع قرار می دهد
امسال بوفالو است ، بنابراین هرگونه تزئینات سالانه که قابل فروش نیستند کنار گذاشته می شوند. عکس: AP

این اپیدمی برای شرکت های هواپیمایی ، آتش نشانان ، هتل ها و رستوران ها و نقطه عطفی از تعطیلات ملی در ماه اکتبر بود که افزایش سفر را تجربه کرد.

در نزدیکی پایین زنجیره غذایی مغازه هایی وجود دارد که برای سال گاو تزئینات تزئین می کنند. حدود 2 هفته به سال جدید میلادی باقی مانده است ، خانم وانگ کویلان همچنان خوش بین است ، گرچه تاکنون فروش فقط نیمی از سالهای عادی است. او و همسرش حدود 20 سال است که در بزرگراه نزدیک فروشگاه خانم گونگ تجارت می کنند. تجارت هتل ها و اماکن تفریحی دشوار بود ، بنابراین سفارشات خرید دکوراسیون کاهش یافت.

Covid-19 سال نو چینی را تحت الشعاع 3 قرار می دهد
من کالایی می فروشم ، اما خریدار وجود ندارد. عکس: PA

فروش امسال نسبت به سال گذشته بدتر است. ووهان ، شهر تحت تأثیر همه گیری در چین ، فقط دو روز قبل از سال نو چینی سال 2020 یخ زده بود. در آن زمان ، بیشتر اقلام سال موش فروخته شد.

پس از بازگشت انتقال ، همه باید اوایل این ماه در خانه بمانند. هفته گذشته ، چندین مشتری برای خرید تزیینات Tet امسال رفتند. “اگر وضعیت بیماری پایدار باشد و هوا مناسب باشد ، معتقدم همه آنها در 10 روز گذشته به فروش می رسند.“خانم وانگ گفت.

Covid-19 سال نو چینی را تحت الشعاع 4 قرار می دهد
سفر محدود دولت برای جلوگیری از شیوع بیماری ، تأثیر بسزایی در فعالیت های تجاری در سال جدید قمری داشته است. عکس: AP

فروش کالا تنها چیزی نیست که خانم وانگ به آن فکر می کند. سال نو قمری نیز زمانی است که خانواده ها دور هم جمع می شوند. برای بسیاری از کارگران مهاجر ، کسانی که برای یافتن شغلی با درآمد بهتر وطن خود را ترک می کنند ، Tet فرصتی برای بازگشت به خانه است. خانم وانگ تعجب کرد که آیا دختر 26 ساله اش که در هونان کار می کند ، باید برای دومین سال متوالی سال جدید را در خارج از خانه جشن بگیرد؟ دولت سفر در تعطیلات را ممنوع نمی کند ، اما شدیداً آن را تشویق می کند. بسیاری از شهرها می خواهند افراد خارجی ، چه وارد شوند و چه ترک کنند ، آزمایش منفی Covid-19 را انجام دهند. “او می خواهد برگردد.” اگر مقامات اقدامات سختگیرانه ای اعمال نکنند ، وی برمی گردد. “ خانم وانگ از دخترش نام برد.

Covid-19 سال نو چینی را تحت الشعاع 5 قرار می دهد
یک دهقان نقابدار از کنار یک فروشگاه دکوراسیون کریسمس چینی در ووهان عبور می کند. عکس: AP
Covid-19 سال نو چینی را تحت الشعاع 6 قرار می دهد
فانوس های تزئینی Tet برای فروش هستند ، اما کسی برای دیدن نمی آید. عکس: AP

براساس گزارش وزارت حمل و نقل و ارتباطات چین ، به نظر می رسد در سه روز اول سال جدید میلادی سفر با ماشین ، هواپیما و قطار حدود 75 درصد کاهش یافته است. وزارت پیش بینی کاهش 40 درصدی مسافرت در طی 40 روز تعطیلی نسبت به سال 2019 را اعلام کرده است.

پیش بینی کنندگان اقتصادی می گویند که تأثیر کلی ممکن است محدود باشد ، زیرا کارخانه ها ، مغازه ها و مزارع به احتمال زیاد به مدت یک هفته یا بیشتر به کار خود ادامه می دهند ، همانطور که اغلب اتفاق می افتد.

Covid-19 سال نو چینی را تحت الشعاع 7 قرار می دهد
به دلیل تأثیرات اپیدمی کوید -19 ، فضای خرید بسیار ناخوشایند بود. عکس: AP

با غروب آفتاب در ووهان ، تأمین کنندگان سال نو چینی شروع به پاکسازی وسایل خود می کنند ، فانوس های غول پیکر را یکی پس از دیگری از قفسه های خود بیرون می کشند و آنها را در جعبه های بازی پر از گاومیش قرار می دهند. فرزندان و نوه های خانم وانگ برای کمک به مادرش در تمیز کردن کالا آمدند. هر کالایی تحت عنوان سال گاو ، وقتی برای فروش نیست ، کنار گذاشته خواهد شد زیرا هر 12 سال دوباره ظاهر می شود.

(طبق AP)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *