8 کاری که کاملاً نباید بعد از خوردن غذا انجام دهید

8 کاری که کاملاً نباید بعد از خوردن غذا انجام دهید

[ad_1]

1. از خوردن میوه خودداری کنید

به گفته متخصصان تغذیه ، میوه های تازه سالم ترین غذا هستند. با این حال ، وقتی میوه ها را بعد از غذا می خورید ، آنها با غذا مخلوط می شوند و جذب مواد مغذی را محدود می کنند. این مسئله باعث مشکلات گوارشی می شود و ارزش غذایی که می خورید را تغییر می دهد.

8 کاری که کاملاً نباید بعد از خوردن غذا انجام دهید
خوردن میوه برای دسر یک عادت بد است. عکس: اینترنت

2. از استعمال سیگار خودداری کنید

این یک عادت سلامتی بسیار بد است. سیگار کشیدن ذاتاً مضر است و بعد از خوردن غذا 10 برابر بدتر می شود. تنباکو حاوی مواد سرطان زایی است که می تواند سندرم روده تحریک پذیر را بدتر کرده و حتی باعث کولیت اولسراتیو شود.

3. از چرت زدن خودداری کنید

اگر دوست دارید بعد از ظهر استراحت کنید ، باید دوباره فکر کنید ، زیرا این یک عادت بد است. به طور کلی ، اگر به محض پایان غذا خوردن به خواب بروید ، آب های گوارشی ترشح شده توسط معده افزایش یافته و باعث سوزش معده می شوند. کل روند هضم غذا تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

4. از استحمام خودداری کنید

بعد از خوردن غذا بلافاصله استحمام نکنید ، زیرا باعث می شود خون به پوست وارد شود تا دمای بدن را تنظیم کند و منجر به مشکلات گوارشی شود. این فرایندی است که نیاز به انرژی زیادی دارد.

8 کاری که کاملاً نباید بعد از غذا انجام دهید
استحمام بلافاصله بعد از غذا نیز برای سلامتی مفید نیست. عکس: اینترنت

5. از ورزش پرهیز کنید

البته ورزش بعد از غذا روند هضم غذا را مختل می کند. حتی ممکن است احساس استفراغ ، نفخ و شل شدن مدفوع کنید. تنها تمرینی که می توانید بعد از غذا انجام دهید نشستن در حالت Vajrasana در یوگا است.

6. از نوشیدن چای ، قهوه خودداری کنید

بسیاری از ما دوست داریم بلافاصله بعد از غذا چای یا قهوه بنوشیم. همانطور که مشخص شد ، این برای سلامتی مضر است. برخی از ترکیبات فنلی موجود در این محصولات جذب آهن را محدود می کنند. بنابراین ، باید فقط یک ساعت بعد از غذا مصرف شوند.

7. از شل شدن کمربند خودداری کنید

هنگامی که پس از خوردن غذا معده را ایجاد یا کاهش می دهید ، روند هضم غذا را مختل می کند و منجر به مشکلات مختلف سلامتی می شود. بنابراین از شل شدن کمربند بعد از غذا خوردن خودداری کنید. این نیز نشانه پرخوری است.

8- از نوشیدن آب خودداری کنید

وقتی بلافاصله بعد از غذا آب می نوشید ، ترشح آنزیم ها و مایعات در معده را کاهش می دهد. این می تواند باعث اسیدیته و نفخ شود ، که هضم آن را دشوار می کند. شما باید نیم ساعت قبل از غذا و یک ساعت بعد از غذا آب بنوشید.

آیا شما هیچ یک از این عادت ها را دارید؟ اگر چنین است ، سعی کنید آن را تغییر دهید.

(طبق Healthshots)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *