8 اشتباه در مراقبت های دهانی که تقریباً همه مرتکب می شوند

8 اشتباه در مراقبت های دهانی که تقریباً همه مرتکب می شوند

[ad_1]

در اینجا 8 اشتباه اساسی که هنگام مسواک زدن مرتکب می شویم آورده شده است. علاوه بر این ، ما راه حل هایی برای سالم و زیبا نگه داشتن لبخند شما برای سالهای زیادی ارائه داده ایم.

1. هنگام مسواک زدن برس را خیلی محکم فشار دهید

8 اشتباه در مراقبت از دندان که تقریبا همه 1 مرتکب می شوند

وقتی مسواک را خیلی محکم فشار دهیم ، موهای آن فر می شود و به درستی پلاک های دندان را از بین نمی برد. همچنین می تواند به لثه آسیب برساند.

2. ما به غذا توجه نمی کنیم

همه ما می دانیم که خوردن زیاد شیرینی باعث پوسیدگی دندان می شود. با این حال ، برای سالم نگه داشتن دندان های خود ، باید غذاهایی بخوریم که حاوی کلسیم ، فسفر و فلوراید هستند. اینجا چندتا پیشنهاد برای شما هست.

غذاهای حاوی کلسیم: محصولات لبنی ، پوست میوه و سبزیجات ، ماهی ، لوبیا

غذاهای حاوی فسفر: ماهی ، غلات ، مغزها ، عدس

معمولاً هنگام نوشیدن آب دوز مورد نیاز روزانه فلوراید دریافت می کنیم. با این حال ، اگر در منطقه ای زندگی می کنید که آب غلظت کمی از فلوراید دارد ، باید غذاهای حاوی فلوراید بیشتری مانند شیر ، نمک … بخورید.

3. ما از وسایل اضافی برای تمیز کردن دندان استفاده نمی کنیم

8 اشتباه در مراقبت از دندان که تقریبا همه مرتکب 2 می شوند

فرهای مسواک شما هر چقدر سخت باشند ، بقایای دندان های شما را به طور کامل از بین نمی برند. به همین دلیل برای شما مهم است که نخ دندان را بین دندان های خود تمیز کنید. اگر شکاف ها کاملاً گسترده باشد ، می توانید از برس بین دندانی استفاده کنید. برای از بین بردن باکتری ها ، دهان خود را با دهان شویه بشویید.

می توانید یک بطری آب نیز خریداری کنید. مثل دوش مسواک و لثه است که می توانید بعد از هر بار شستشو از آن استفاده کنید. یک جریان نازک آب و یک نازل می تواند زبان و شکاف های بین دندان ها را تمیز کرده و لثه ها را ماساژ دهد.

4- ما از لثه هایمان مراقبت نمی کنیم

اگر لثه شما ضعیف است و خون کافی دریافت نمی کنید ، این می تواند منجر به پریودنتیت شود. در این بیماری ، لثه های شما خونریزی می کند ، ملتهب و نرم می شود و دندان های شما را در معرض دید قرار می دهد. و ممکن است در نهایت دندان های خود را از دست دهید.

برای کمک به تقویت لثه ها ، باید از یک برس یا انگشت استفاده کنید تا آنها را به صورت دورانی ماساژ دهید. غذای جامد بخورید و آن را خوب بجوید. همچنین می توانید با پوست بلوط ، مریم گلی یا آب نمک غرغره کنید.

اگر لثه شما به طور مکرر خونریزی می کند ، به دندانپزشک مراجعه کنید. پزشک داروهای خاصی را برای تقویت لثه تجویز می کند.

5- ما تارتار را قبول نداریم

تارتار از مواد معدنی حاصل از بزاق و مواد غذایی تشکیل می شود که در پلاک های اطراف دندان جمع می شود. این رنگ قهوه ای طلایی است و با مسواک برداشته نمی شود. پلاک و تارتار باعث بیماری پریودنتال از جمله التهاب استخوان های اطراف دندان می شوند. تارتار می تواند به اندازه تارت سخت شود و دندانپزشک برای برداشتن آن باید از ابزار خاصی استفاده کند.

حداقل سالی یکبار تارتار بگیرید و دندانپزشک در مورد تعداد دفعات مناسب دندان به شما مشاوره می دهد.

حداقل سالی یکبار یک نظافت معمول انجام می شود. دندانپزشک می تواند در مورد دفعات صحیح شرایط دندانپزشکی شما را راهنمایی کند.

6. ما فکر می کنیم که برای پرانتزها خیلی پیر شده ایم

8 اشتباه در مراقبت از دندان که تقریبا همه 3 مرتکب می شوند

بسیاری از مردم معتقدند که دندان ها فقط در نوجوانان می توانند دندان باشند. در بزرگسالی ، آنها فکر می کردند که استفاده از بریس خیلی دیر است ، اما این نتیجه گیری اشتباه بود. بریس ها نه تنها لبخندی زیبا به ارمغان می آورند ، بلکه باعث کاهش پوسیدگی می شوند که با دندان های کج به راحتی دیده می شود.

اگر نگران استفاده از بریس های معمولی هستید ، می توانید بریس هایی با بریس های داخلی نامرئی را که در پشت دندان های شما قرار گرفته اند ، انتخاب کنید.

7. فقط یک طرف دهان خود را می جویم

جویدن خاصیت خود تمیز کنندگی دارد. بنابراین ، اگر غذا را فقط از یک طرف دهان خود بجوید ، می تواند منجر به حفره های جانبی شود که معمولاً استفاده نمی کنید.

علاوه بر این ، جویدن غذا در یک طرف دهان باعث ضخیم و قوی شدن عضلات آن طرف می شود. عضلات هر طرف صورت نامتقارن خواهند بود. این در نهایت می تواند منجر به درد و حتی مشکلات شنوایی شود.

هنگام غذا خوردن توجه کنید و سعی کنید از دو طرف دهان خود غذا بجوید. به یاد داشته باشید که از غذاهای جامد مانند میوه ها و سبزیجات استفاده کنید. این باعث سلامت دندان های شما می شود.

8- ما به فرزندان خود نمی آموزیم که از حفره دهان به درستی مراقبت کنند

بعضی از والدین احساس می کنند که مراقبت صحیح از دندانهای اصلی آنها لازم نیست زیرا موقتی هستند. اما کودک باید بداند که چه چیزی درست و غلط است ، زیرا دندان ها تغییر می کنند اما عادت ها ادامه خواهد یافت. روند مسواک زدن باید حداقل 3 دقیقه طول بکشد ، برس به سمت بالا و پایین حرکت می کند.

مینای دندان دائمی کودکان به اندازه دندانهای بزرگسالان استحکام ندارد. و شیارهای (شکاف) دندان های مولر آنها عمیق تر است ، به همین دلیل قطعات غذا به راحتی از بین نمی روند. بنابراین ، به کودکان بیاموزید که دندان های خود را به درستی مسواک بزنند.

(به نقل از Bright Side)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *