یادبود مسابقه ای ركورد جهانی كوان وو گینس كه 600 میلیارد VND ساخته شده است ، هم اكنون نیاز به جابجایی 540 میلیارد VND دارد

یادبود مسابقه ای ركورد جهانی كوان وو گینس كه 600 میلیارد VND ساخته شده است ، هم اكنون نیاز به جابجایی 540 میلیارد VND دارد

[ad_1]

مطابق با South China Morning Post، دولت استان هوبئی (چین) قصد دارد 540 میلیارد دونگ (حدود 23.6 میلیون دلار) برای انتقال بنای یادبود كوان وو با وزن تقریبی 1200 تن به محل جدید هزینه كند.

این یک یادبود در سال 2016 در شهر Kin Chau ، استان هوبئی رونمایی شده است. این مجسمه برنز ارتفاع 58 متر با وزن تقریبی 1200 تن در مدت سه سال با هزینه ای نزدیک به 26.5 میلیون دلار (حدود 600 میلیارد دلار) ساخته شد.

بنای یادبود مسابقه گینس که 600 میلیارد VND ساخته شده است ، اکنون نیاز به جابجایی 540 میلیارد VND 1 دارد

پس از 4 سال ، استان هوبئی می خواهد مجسمه Kuan Wu را به مکان جدیدی در General Dai Point ، حدود 8 کیلومتری محل قدیمی منتقل کند. گفته می شود این مکان محلی است که ژنرال سلسله توک در آن آموزش می بیند. هزینه این جابجایی تقریباً برابر با هزینه ای است که برای ساخت بنای یادبود قبلی هزینه شده است ، حدود 23.6 میلیون دلار (540 میلیارد VND).

مجسمه کوآن وو برای ایجاد جاذبه گردشگری ساخته شده است ، در حالی که فرصتی برای شناسایی به عنوان یک رکورد جهانی گینس ایجاد شده است. با این حال ، از زمان تاسیس تاکنون ، با انتقادات زیادی روبرو شده است.

در سال 2019 ، مقامات هوبئی برپایی مجسمه کوآن وو را غیرقانونی می دانند. تحقیقات وزارت مسکن و شهرسازی و توسعه روستایی چین در نوامبر سال 2020 به این نتیجه رسید که گوانگ یو “شخصیت فرهنگی و متمایز شهر تاریخی جینگژو را از بین برد” و آن را “بی فایده و اسراف” توصیف کرد.

بنای یادبود مسابقه گینس که 600 میلیارد VND ساخته شده است ، اکنون نیاز به جابجایی 540 میلیارد VND 2 دارد

برنامه صرف 540 میلیارد VND برای انتقال مجسمه به دلیل اتلاف پول مورد انتقاد قرار گرفته است. در شبکه اجتماعی Weibo ، ژو ژواني ، استاد دانشگاه ووهان با کنایه گفت: ژو ژوان در وایبو نوشت: “اگر گوان یو آن همه پول داشت ، جینژو را از دست نمی داد.”

گوانگ یو ، توسط خود یون چانگ ، یکی از ژنرال های مشهور در انتهای هان شرقی و سه پادشاهی در چین بود. گوان یو در نبرد برای دفاع از Kin Chau در 220 کشته شد و شهر را به حریف خود از دست داد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *