کنگره آمریکا قبل از ترک ترامپ از سمت خود ضربه زد

کنگره آمریکا قبل از ترک ترامپ از سمت خود ضربه زد

[ad_1]

رسانه های آمریكایی اوایل صبح امروز (به وقت ویتنام) گزارش دادند كه سنای ایالات متحده تحت كنترل جمهوری جلسه فوق العاده ای برای تصویب قانون اجازه دفاع ملی (NDAA) در مالی 2021 برگزار كرد. بله و 13 رأی مخالف ، این اولین باری است که کنگره آمریکا حق وتو رئیس جمهور دونالد ترامپ را از زمان روی کار آمدن برداشته است.

پیش از این ، مجلس نمایندگان آمریکا نیز که توسط دموکرات ها برگزار می شد ، با 322 رأی موافق و 87 رأی مخالف ، بر غلبه بر وتو ترامپ رای مثبت داد. به همین ترتیب ، قانون گذاران آمریکایی لایحه 740.5 میلیارد دلاری آقای ترامپ را برای ارتش ایالات متحده در سال 2021 لغو می کنند.

کنگره آمریکا قبل از ترک کابینه ترامپ را مورد ضرب و شتم قرار داد

پرزیدنت ترامپ این ضربه را از کنگره آمریکا گرفته است. عکس: NYmag

NDAA در دسامبر سال 2020 توسط هر دو مجلس کنگره تصویب شد. این لایحه انتقادات مکرر ترامپ را دریافت کرده است. رئیس جمهور در 23 دسامبر با دیدن لایحه 4500 صفحه ای “هدیه به روسیه و چین” آن را وتو کرد. ترامپ استدلال می کند که NDAA “شامل اقدامات مهم امنیت ملی نیست و حاوی اصطلاحات بی احترامی به جانبازان و تاریخ نظامی است که مغایر با تلاش دولت وی برای تعیین موقعیت کشور است. آمریکا در سیاست خارجی و امنیت ملی پیشگام است.” در عین حال ، این یک “سیاست بد” و “نقض قانون اساسی” است.

میچ مک کانل رهبر جمهوری خواه سنا در مورد اقدام جدید پارلمانی گفت: “زمان معرفی این لایحه فرا رسیده است. این فرصت ماست تا به سربازان شجاع و خانواده هایشان یادآوری کنیم که از آنها حمایت می کنیم. “

ناظران می گویند که رد حق وتو توسط شورای ملی ضربه ای به ترامپ است زیرا وی تنها چند هفته با پایان دوره ریاست خود فاصله دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *