چین یک تیم تحقیقاتی بین المللی Covid-19 را که سازمان جهانی بهداشت را ناامید کرده است ، مسدود کرده است

چین یک تیم تحقیقاتی بین المللی Covid-19 را که سازمان جهانی بهداشت را ناامید کرده است ، مسدود کرده است

[ad_1]

مدیرکل WHO تدروس آدنوم گبریزوس به خبرنگاران گفت: “امروز فهمیدیم كه مقامات چینی مراحل ورود گروه به چین را نهایی نكرده اند. من از این خبر بسیار ناامید هستم ، چون دو عضو از قبل سفر را آغاز كرده اند ، بقیه نمی توانند. در آخرین لحظه بروید.”. آقای تدروس به ندرت در مقر سازمان جهانی بهداشت از چین انتقاد کرده است.

مدیر کل WHO تأکید کرد که وی برای توضیح در این باره با مقامات ارشد چین تماس گرفته است. “این مأموریت برای WHO و گروه بین المللی در اولویت است.” “من اطمینان دارم که چین در حال سرعت بخشیدن به رویه های داخلی است تا اجرای آن در اسرع وقت انجام شود.”

چین تیم بین المللی تحقیق Covid-19 را ناکام گذاشته است ، که سازمان جهانی بهداشت را ناامید کرده است

WHO یک تیم متخصص بین المللی را برای بررسی منشا Covid-19 به چین فرستاده است. با این حال ، تاکنون ، این گروه به دلیل مشکلات ویزا موفق به ورود نشده است. عکس: گتی

مایکل رایان مدیر اورژانس WHO در یک کنفرانس خبری گفت که مشکل پیش روی تیم متخصص نداشتن ویزا است. “ما معتقدیم و امیدواریم که این فقط یک موضوع لجستیکی و دیوان سالاری باشد ، و به سرعت قابل حل است.”

برای چند ماه ، WHO با ذینفعان کار کرد تا تیمی متشکل از 10 نفر از متخصصان اپیدمیولوژی و دامپزشکی را به چین بفرستد تا ریشه های بیماری همه گیر کوید را بررسی کند. -19 و نحوه انتشار ویروس برای اولین بار از فردی به فرد دیگر.

با این حال ، این ماموریت بسیار حساس است. تاکنون نه چین و نه سازمان جهانی بهداشت به طور مشخص تاریخ شروع را تأیید نکرده اند. آژانس بهداشتی سازمان ملل متحد به سادگی پیشنهاد کرد که در هفته اول ژانویه برگزار شود. آقای رایان تأکید کرد که WHO “برنامه ریزی نزدیک با همکاران خود از چین و سایر کشورها برای اعزام گروه “.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *