چین این شهر را با 11 میلیون نفر پلمپ کرد و رژیم زمان جنگ را فعال کرد

چین این شهر را با 11 میلیون نفر پلمپ کرد و رژیم زمان جنگ را فعال کرد


بر این اساس ، آژانس بهداشتی کشور مرکز استان هبی را مسدود کرده و دستور آزمایش اختلال را صادر کرد. محدودیت سفر برای بقیه مناطق از جمله پایتخت پکن اعمال شده است.

دیروز ، شهردار Ma Yujun گفت که انجام اولین آزمایش انبوه در Shijiazhuang تنها سه روز طول کشید و 354 نفر را برای Covid-19 مثبت یافت. دسته دوم آزمون ها به زودی آغاز می شود.

جلوگیری از Covid-19: چین 11 میلیون شهر را مسدود می کند و رژیم زمان جنگ را فعال می کند

کارکنان پلیس و پزشکی در یک مرکز قرنطینه در منطقه Gaocheng ، Shijiazhuang. عکس: رویترز

این پیشگیری سریع در بسیاری از مناطق دیگر منطقه آسیا و اقیانوسیه برای جلوگیری از شیوع بیماری Covid-19 مانند ژاپن ، تایلند و استرالیا در حال اجرا است. در نتیجه ، اقدامات برای محدود کردن شیوع ویروس در اروپا و آمریکا تقریباً کند است.

در 5 ژانویه ، مقامات استان هبی را تحت “رژیم نظامی” قرار دادند. این بدان معناست که فعالیت های هماهنگ شده توسط دولت می تواند آغاز شود و تیم های تحقیقاتی می توانند تماس ها را پیگیری کرده و تجهیزات پزشکی را تهیه کنند. ساکنان مرکز استان ، شیجیاژوانگ ، از خروج از شهر منع شدند و تجمع نکردند. مدارس تعطیل شدند ، پروازها و قطارها لغو شدند و ایستگاه اصلی اتوبوس بسته شد. در پایان 8 ژانویه ، شهروندان باید حداقل 7 روز در خانه بمانند.

جلوگیری از Covid-19: چین 11 میلیون شهر را مسدود کرده و رژیم زمان جنگ 2 را فعال می کند

پلیس پس از محاصره در ایستگاه راه آهن Shijiazhuang گشت می زند. عکس: گتی

در همان نزدیکی ، مقامات شهر نان هونگ در WeChat اعلام كردند كه برای 500 میلیون یوان (بیش از 1.7 میلیون دونگ) پاداش برای افرادی كه گزارش كرده اند از Covid-19 استفاده می كنند پاداش می دهند.

همه باید کاملاً نیاز به این اقدامات را درک کنند. ” شی مو ، دانشجوی شیجیازژوانگ ، به NBC News گفت. اگرچه تعدیل های روانشناختی و اجتماعی ایجاد خواهد شد ، اما این محاصره مانند آماده سازی برای “جنگ طولانی” است. “با توجه به تجربه ارزشمند ووهان در پیشگیری از همه گیری های قبلی ، Shijiazhuang یک مدل مرجع دارد. همه ما به این بیماری خوش بین هستیم. “، گفت شیعه.

(طبق NBC News)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *