پزشکان چینی می گویند واکسن Covid-19 Sinopharm ایمن ترین واکسن در جهان نیست

پزشکان چینی می گویند واکسن Covid-19 Sinopharm ایمن ترین واکسن در جهان نیست

[ad_1]

دکتر تائو لینا ، یک متخصص واکسن از شانگهای ، در پروفایل شبکه های اجتماعی خود گفت که واکسن Covid-19 ، ساخته شده توسط Sinopharm ، 73 عارضه جانبی دارد. این اطلاعات در 8.4 میلیون دنبال کننده در حساب وی منتشر شد.

پس از گسترش سخنرانی دکتر تائو به سرزمین اصلی چین ، او امروز دوباره انتقاد از واکسن ها را انکار کرد. من همچنین رسانه های خارجی را به “پیچاندن” و “سو taking استفاده” از سخنان وی متهم کردم.

پزشک چینی می گوید Covid-19 Sinopharm

دکتر تائو لینا (سمت چپ) ، متخصص واکسن مستقر در شانگهای ، پس از اینکه واکسن Covid-19 Sinopharm را “ایمن ترین واکسن در جهان” خواند ، از همه شهروندان عذرخواهی کرد. عکس: Weibo / Ap

دکتر تائو ادعا می کند که انتشار او با لحنی “فوق العاده کنایه آمیز” نوشته شده است. پست دیگر در دسترس نیست وی سپس تأكید كرد كه طب چینی “بسیار ایمن” است و از هموطنان به دلیل انتخاب “بی پروا” زبان عذرخواهی كرد.

در شب سال نو ، مقامات بهداشتی در پکن واکسن Sinopharm را “مشروط” تأیید کردند. گزارش شده است که این دارو 34/79 درصد موثر است.

چین در تلاش است میلیون ها نفر ، عمدتا کارگران خط مقدم و افراد در سن کار ، را به واکسن ها قبل از سال نو قمری در اواسط فوریه جذب کند.

پزشک چینی می گوید Covid-19 Sinopharm

در شب سال نو میلادی ، مقامات بهداشتی چین واکسن Sinopharm را “مشروط” با میزان تأثیر گزارش شده 79.34٪ تأیید کردند. عکس: رویترز

خشم این واکسن در اوایل این هفته و پس از انتشار وبلاگ توسط دکتر تائو با عنوان “واکسن Covid-19 غیرفعال Sinopharm ایمن ترین واکسن در جهان” است. این پست در Weibo منتشر شد ، اما به دلایل نامعلومی از حساب دکتر Tao ناپدید شد.

تصویر صفحه از این پست نظرات متناقضی راجع به محصولی علیه Covid-19 نشان می دهد. وی نوشت: این واکسن “73 عارضه جانبی دارد و آن را به ایمن ترین واکسن در جهان تبدیل می کند”. برخی از عوارض جانبی ذکر شده شامل درد در محل تزریق ، سردرد ، فشار خون بالا ، از دست دادن بینایی و چشایی و بی اختیاری است.

هیچ واکسنی در دنیا وجود ندارد که “عوارض جانبی بیشتری داشته باشد” نسبت به رژیم دو دوز Covid-19 Sinopharm. وی همچنین عوارض جانبی احتمالی این دارو را “بی سابقه” توصیف کرد. بسیاری از سایتهای خبری مستقر در خارج از چین ، مانند اپل دیلی و تایوان نیوز ، به سرعت ادعاهای دکتر تائو را نقل کردند.

دیروز دکتر تائو در پستی در وایبو سخنان خود درباره واکسن Sinopharm Covid-19 را تکذیب کرد. وی گفت که پست قبلی وی در وبلاگ فقط ساختگی برای اشاره به اشتباهات در دستورالعمل های واکسن Sinopharm بود. دکتر تائو همچنین شک دارد که بسیاری از عوارض جانبی به اشتباه ذکر شده است. بنابراین او تصمیم گرفت یک وبلاگ درست کند تا این راهنمای گمشده را مسخره کند و توجه تولید کننده را خواستار شد.

برای اطمینان از ایمن بودن واکسن برای پیروان وی ، دکتر تائو ادعا می کند که دوز اول را دریافت کرده و دومین را در 9 ژانویه دریافت خواهد کرد.

(به گفته Dailymail)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *