وقتی ویتنام گونه ای از SARS-CoV-2 را کشف می کند ، متخصصان چه می گویند؟

وقتی ویتنام گونه ای از SARS-CoV-2 را کشف می کند ، متخصصان چه می گویند؟

[ad_1]

صبح روز 2 ژانویه ، موسسه هوشی مین سیتی پاشی اعلام کرد که یک بیمار از انگلستان در 22 دسامبر با یک نوع ویروس SARS-CoV-2 وارد ویتنام شده است.

طبق وزارت بهداشت ، این سویه جدیدی است که اخیراً در انگلیس ثبت شده است. در همان زمان ، ویروس عامل بیماری BN 1435 همچنین دارای جهش D614G است ، سویه ای که 4-5 ماه پیش به سرعت گسترش می یابد.

وقتی ویتنام گونه ای از SARS-CoV-2 را کشف می کند ، متخصصان چه می گویند؟  اولین

مشخص شده است که سویه جدید ویروس SARS-CoV-2 بسیار سریع و سریع گسترش می یابد ، به ویژه هنگامی که در جامعه ظاهر می شود. تصویر گویا

این زن در حال حاضر از نظر ذات الریه تحت نظر است و با تشخیص التهاب حاد آمیگدالا در بیمارستان از نظر سل و بیماری ریوی در بیمارستان ریه تحت نظر است ، ریه ها دارای ضایعات منتشر فازی منتشر هستند.

کارشناسان می گویند این پرونده خطری برای جامعه ندارد زیرا کاملاً جدا شده است. متغیر تغییر شکل جدید اما SARS-CoV-2 باعث نگرانی زیادی در زمینه سال نو قمری می شود. کنترل ، پیشگیری و کنترل اپیدمی کوید -19 در ویتنام با مشکلات بیشتری روبرو خواهد شد.

در مورد مورد فوق ، بعد از ظهر 2 ژانویه ، دکتر Truong Huuhanh ، رئیس گروه عفونت ها – مغز و اعصاب ، بیمارستان کودکان 1 (HCMC) ، گفت: “نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 ، کشف شده در ویتنام ، امری اجتناب ناپذیر و مورد انتظار است.”

در حقیقت ، ویروس هایی که باعث بیماری های عفونی می شوند ، به مرور زمان جهش می یابند ، خصوصاً ویروس هایی که باعث بیماری های تنفسی می شوند. SARS-CoV-2 نیز از این قاعده مستثنی نبوده و توسط جامعه علمی پیش بینی شده است.

به گفته خان ، جهش ویروس نشانه این است که آنها به تدریج تمیزتر می شوند و شروع به سازگاری با انسان می کنند. سپس سرعت شیوع آنها سریعتر است ، توانایی انتشار راحت تر از فردی به فرد دیگر ، اما وضعیت بیماری را بدتر نمی کند.

“هنگامی که ویتنام این سویه را کشف کرد ، پیشگیری و درمان بیماران با سایر بیماران مبتلا به Covid-19 تفاوتی ندارد. مهمترین مسئله اکنون تقویت کنترل و مدیریت است. کاملاً قرنطینه شده ، افرادی که وارد می شوند را کاملاً مدیریت کنید تا ویروس به بیرون از جامعه سرایت نکند “، بر Zingnews.vn نقل قول جاین کارشناس تأکید کرد.

در همین حال ، دانشیار ، دکتر ترنس داک فو ، مدیر سابق گروه پزشکی پیشگیری ، وزارت بهداشت ؛ گزارش شده است که سویه جدید ویروس SARS-CoV-2 بسیار سریع گسترش می یابد ، به خصوص هنگامی که در جامعه ظاهر شود.

“وقتی جامعه ای افراد زیادی را مریض می کند ، به احتمال زیاد به بیمارستان می روند و در اینجا آلوده می شوند.”آقای فو هشدار داد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *