نحوه نگهداری از 14 ماده غذایی آشنا به آنها کمک می کند تا عمر خود را افزایش دهند

نحوه نگهداری از 14 ماده غذایی آشنا به آنها کمک می کند تا عمر خود را افزایش دهند

[ad_1]

در اینجا نحوه ذخیره 14 نوع ماده غذایی مختلف آورده شده است تا هم ایمن باشند و هم ماندگار باشند.

اشیا باید در کمد نگهداری شوند و از نور خورشید در امان باشند

چگونه می توان 14 غذای آشنا را برای کمک به طولانی شدن عمرشان حفظ کرد 1

نان برای جلوگیری از کپک زدن بهتر است در ظرف محکم بسته شده و کمی نمک اضافی نگهداری شود. اگر نان را در کیسه سوپرمارکت بگذارید ، نان نرم خواهد شد و به احتمال زیاد چند روز کپک می زند. کیسه پلاستیکی از “تنفس” نان جلوگیری می کند و رطوبت بالایی ایجاد می کند که باعث رشد قارچ می شود. با این حال ، نگهداری نان در یخچال نیز بهترین ایده نیست ، زیرا در دماهای پایینتر آب سریعتر تبخیر می شود ، بنابراین نان خیلی زود پیر می شود.

به هر حال ، اگر شما نیاز به نگه داشتن کیک برای مدت زمان طولانی دارید ، می توانید آن را در فریزر قرار دهید. بعد از 4-6 ماه تازه می ماند.

– شکلات به راحتی ذخیره می شود. بهتر است در مکان تاریک و خنک نگهداری شود ، اما نباید در یخچال نگهداری شود. اختلاف دما مقداری آب راکد و باعث ایجاد یک لکه سفید می شود. این واقعاً طعم و مزه را تحت تأثیر قرار نمی دهد ، اما شکلات را بسیار نامطبوع نشان می دهد.

اعتقاد بر این است که عسل ماندگاری خاصی ندارد. می توان آن را تقریباً برای همیشه ذخیره کرد. مهمترین چیز ذخیره صحیح عسل است. شما باید عسل را در یک مکان تاریک و خنک نگهداری کنید ، اما نه در یخچال. در یخچال ، عسل می تواند متبلور شود و برخی از خواص خوب خود را از دست بدهد.

روغن زیتون باید در دمای اتاق و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود. اما آن را در یخچال خود قرار ندهید ، زیرا دمای پایین منجر به ایجاد لکه های سفید در روغن ، میعانات می شود.

– برای نگهداری پیاز و سیر تازه به مدت طولانی بهتر است آنها را در یک مکان خشک و خنک مانند جعبه کوچک داخل یخچال قرار دهید. اگر پیاز زیادی دارید می توانید آنها را به هم گره بزنید و سپس آویزان کنید. در یخچال ، پیاز و سیر زودتر خراب می شوند ، بیشتر کپک زده اند.

می توان آنها را روی پیشخوان آشپزخانه یا روی میز رها کرد

چگونه می توان 14 غذای آشنا را برای طولانی شدن عمرشان حفظ کرد 2

پرتقال و سایر مرکبات را می توانید روی میز آشپزخانه نگهداری کنید. آنها به زودی خراب نخواهند شد. از یخچال استفاده نکنید ، زیرا دمای پایین باعث می شود میوه کمتر خوشمزه و برای سلامتی شما مضر باشد.

– کنسرو کردن آووکادو کار سختی است. اگر آووکادو کاملاً رسیده است ، می توانید آن را در یخچال نگهداری کنید ، زیرا گرمای کم از خراب شدن میوه جلوگیری می کند ، اما اگر کاملاً رسیده نیست ، آن را در یخچال نگه ندارید ، زیرا سرما روند رسیدن را کند می کند.

خیار را می توان در یخچال نگهداری کرد ، اما فقط برای چند روز. گرمای ضعیف باعث پوسیدگی سریع خیار می شود. برای تازه نگه داشتن سبزیجات ، باید آنها را بیرون در یخچال نگهداری کنید.

بادمجان نمیتواند دمای پایین را تحمل کند. در یخچال ، این سبزیجات خیلی سریع نرم می شوند و تمام مواد خوب را از دست می دهند. بهتر است آنها را در دمای اتاق و دور از نور مستقیم خورشید نگه دارید.

– گوجه فرنگی نیز نباید در یخچال نگهداری شود ، زیرا طعم طبیعی خود را از دست می دهد و بی مزه می شود. هوای سرد ، رسیدن طبیعی گوجه فرنگی را کند کرده و لایه نازک داخلی آن را از بین می برد و گوجه فرنگی را آبدارتر می کند. شما باید گوجه فرنگی را در دمای اتاق ، در یک سبد یا در یک ظرف هوا ذخیره کنید.

بهترین چیزها را باید در یخچال نگهداری کنید

چگونه می توان 14 غذای آشنا را برای کمک به طولانی شدن عمرشان حفظ کرد 3

میزبانان اغلب در مورد بهترین مکان برای نگهداری تخم مرغ بحث می کنند. برخی از افراد می گویند تخم مرغ باید در یخچال نگهداری شود ، دیگران پیشنهاد می كنند كه آنها را در دمای اتاق نگه دارید. اما هر دو گروه موافق هستند: تخم مرغ ها را نباید در در یخچال بگذارید ، زیرا اختلاف دما در واقع ماندگاری تخم مرغ را به شدت کاهش می دهد. و کارشناسان توصیه می کنند که تخم مرغ ها را از ظروف فروخته شده خارج نکنید تا برای مدت بیشتری تازه بمانند.

– به نظر می رسد پودرها به راحتی ذخیره می شوند اما اینگونه نیستند. رطوبت بالا و درجه حرارت بالا می تواند باعث ایجاد اشکال و کپک روی خمیر شود ، خود محصول قادر به تغذیه نیست. بهترین گزینه این است که خمیر را در یک ظرف در بسته ، برای نگهداری در یخچال یا در یخچال با دمای 10-18 درجه سانتیگراد نگهداری کنید.

بسیاری از ما آجیل ها را در دمای اتاق ذخیره می کنیم ، اما این بهترین گزینه نیست. برخی از مغزها مانند بادام و گردو را می توان فقط برای مدت 1-2 هفته در دمای گرم نگهداری کرد و سپس خراب می شوند. بهتر است بذرها را در محلی با رطوبت کم ، دمای پایین و دور از نور خورشید رها کنید. برای نگهداری طولانی تر ، احتمالاً تا 9 ماه ، باید آجیل ها را در یخچال قرار دهید.

کرفس ، برخلاف جعفری ، باید در یخچال نگهداری شود. اما برای جلوگیری از پوسیدگی آن را در پلاستیک نپیچید. با این حال ، می توانید از فویل برای پیچیدن پیکان استفاده کنید.

(به نقل از Bright Side)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *