میلیاردر جک ما دو ماه پس از سخنرانی در برابر مقامات چینی ناپدید شد

میلیاردر جک ما دو ماه پس از سخنرانی در برابر مقامات چینی ناپدید شد

[ad_1]

میلیاردر جک ما قرار بود در قسمت آخر نمایش واقعی “قهرمان تجارت آفریقایی” ظاهر شود. مطابق با تلگراف ، بنیانگذار Alibaba داور نمایش بود ، اما ناگهان مدیر اجرایی فینال در نوامبر جایگزین او شد.

میلیاردر جک ما در 2 ژانویه به طرز مرموزی ناپدید شد

علاوه بر این ، تصاویر جک ما نیز از وب سایت برنامه و همچنین فیلم های تبلیغاتی نمایش بازی حذف شد. به گفته سخنگوی علی بابا ، رئیس به دلیل “برنامه ریزی درگیری” قادر به حضور در نمایشگاه نبود.

در شبکه های اجتماعی ، آخرین توییت جک ما 2 ماه پیش. آخرین پست او در 10 اکتبر ظاهر شد.

میلیاردر جک ما به طور مرموزی در تاریخ 2 فوریه ناپدید شد

همه اینها بیش از دو ماه پس از سخنرانی جنجالی میلیاردر چینی در شانگهای در 24 اکتبر اتفاق افتاد. وی از سیستم نظارتی چین به دلیل خفه کردن نوآوری انتقاد کرد و خواستار اصلاحات در سیستم فعلی شد.

به دنبال اظهارات جک ما ، وی به جلسه غیرعلنی در 2 نوامبر با بانک مرکزی چین و سه تنظیم کننده مالی عالی دیگر احضار شد.

روز بعد ، یک IPO (عرضه عمومی سهام) به ارزش 34.5 میلیارد دلار توسط Ant Group ، یکی از شرکت های تابعه Alibaba توسط بورس سهام شانگهای و هنگ کنگ به حالت تعلیق درآمدند.

میلیاردر جک ما در 2 مارس به طرز مرموزی ناپدید شد

بورس اوراق بهادار شانگهای گفت: “تغییر در محیط نظارتی فن آوری های مالی Ant Group می تواند منجر به صدور و انتشار بی قید و شرط یا درخواست افشا شود.”

مقامات چینی همچنین از گروه مورچه خواستار بازسازی فعالیت های خود شده اند. گروه مورچه در حال حاضر “غول” بازار پرداخت الکترونیکی چین است و با Alipay ، یکی از دو سیستم پرداخت آنلاین “غالب” در چین ، فعالیت می کند.

میلیاردر جک ما به طور مرموزی در تاریخ 2 ژانویه ناپدید شد

در اواخر ماه دسامبر ، مقامات چینی تحقیق در مورد ادعای اعمال انحصار را با علی بابا اعلام کردند و به گروه مورچه دستور دادند که فعالیت های خود را برای مطابقت با مقررات نظارتی تغییر دهد.

مورچه در حال حاضر با داشتن پلت فرم Alipay ، یکی از دو محبوب ترین سیستم پرداخت آنلاین در کشور ، استارت آپ پیشرو در بازار پرداخت الکترونیکی چین است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *