مرد جوان هنگام حفر قبر برای مادرش ، یک سوراخ عمیق در باغ یافت و در اتاق مخفی حاوی گنج را باز کرد.

مرد جوان هنگام حفر قبر برای مادرش ، یک سوراخ عمیق در باغ یافت و در اتاق مخفی حاوی گنج را باز کرد.

[ad_1]

این حادثه در شهر شونده ، شهرستان فنگ ، استان جیانگ سو ، چین در سال 2016 اتفاق افتاد ، زمانی که آقای لیو کوانگ تیان و نزدیکانش مراحل تشییع جنازه مادر مسن وی را انجام دادند. آنها برای دسترسی آسان ترجیح دادند مادرشان را در باغ دفن کنند ، بنابراین قبر را در اینجا حفر کردند.

هنگام حفر گور برای مادر ، مرد جوان یک سوراخ عمیق در باغ پیدا کرد تا به باز شدن اتاق مخفی حاوی مقبره باستانی کمک کند 1

گودالی که درب آرامگاه را باز می کند و حاوی مقبره ای باستانی است (عکس از سوهو)

با این حال ، هنگامی که زمین ناگهان سقوط کرد ، فقط نیمی از آن حفاری شد و دهانه ای تاریک و عمیق آشکار شد. با دیدن این موضوع ، همه از حفاری در جای دیگر غافل شدند زیرا فکر می کردند زمین مشکلی دارد ، دهانه هوا بسیار عمیق و تاریک بود و هر کسی نمی توانست آن را ببیند یا جرات عقب نشینی داشته باشد.

>> همچنین مشاهده کنید: وی که در مزارع ذرت کار می کرد ، گنجینه ای 900 ساله را کشف کرد که پر از جواهرات طلا و نقره بود.

پس از تشییع جنازه مادرش ، آقای لیو در یک سوراخ عجیب ایستاد و آجرهایی را دید ، بنابراین تصمیم گرفت چراغ قوه زیر را روشن کند تا ببیند. آنچه او را متعجب کرد این بود که نه تنها یک غار در داخل وجود داشت ، بلکه یک تابوت پوسیده بود. این یک گور خانوادگی نیست ، بنابراین چون خانواده من چند نسل پیش به اینجا نقل مکان کرده اند.

هنگام حفر گور برای مادر ، مرد جوان یک سوراخ عمیق در باغ پیدا کرد تا به باز شدن اتاق مخفی حاوی مقبره باستانی کمک کند 2

افراد زیادی برای دیدن کاوش ها جمع شده بودند (عکس سوهو)

آقای لیو پس از بررسی دقیق متوجه شد که او مقبره باستانی را حفر کرده است. این اطلاعات به سرعت در سراسر روستا و به گوش شکارچیان باستان سرایت کرد. بلافاصله افراد زیادی در باغ خانه آقای لیو جمع شدند ، مردم او را برای فروش مجدد اغوا کردند ، مردم تهدید کردند یا حتی سهم او را خواستند. در بالا ، یک همسایه مایل بود 500000 یوان (حدود 1.7 میلیارد VND) برای مالکیت این حفره بپردازد ، حتی اگر نمی دانست چه چیزی در داخل آن است.

>> همچنین مشاهده کنید: شکارچی بشقاب پرنده پس از ذوب شدن یخ های قطب جنوب بشقاب پرنده بیگانه را کشف می کند

آقای لو در مواجهه با هرگونه بازدارندگی از فروش خودداری کرد. این مرد برای دعوت از تیم باستان شناسی برای بازرسی به بخش آثار فرهنگی رفت. با موافقت مالک ، تیم باستان شناسی حفاری مقبره را آغاز کردند. آنها همچنین پلیس را برای محافظت بسیج کردند زیرا می ترسیدند شکارچیان عتیقه به طور مستقل حمله کنند.

کارشناسان با نزدیک شدن به مقبره ، مقبره یک خانواده ثروتمند در دوران باستان ، به احتمال زیاد در خاکسپاری سلسله مینگ و چینگ بوده اند.

مرد جوان هنگام حفر قبر برای مادر ، یک سوراخ عمیق در باغ پیدا کرد تا به باز کردن اتاق مخفی حاوی مقبره باستانی کمک کند 3

یکی از جواهرات یافت شده در مقبره باستانی (عکس سوهو)

این مقبره زمانی دزدیده شده بود ، اما موارد تدفین همچنان سالم است ، مانند گلدان های سفالی میناکاری ، سنجاق های طلا ، گوشواره های طلا و به ویژه آینه برنز کرونر – معروف در سلسله مینگ. و سلسله چینگ.

این تعداد عتیقه را نمی توان با پول تعیین کرد ، اما دارای ارزش معنوی است که می تواند برای اهداف تحقیقاتی برای وطن مورد استفاده قرار گیرد. اگرچه به دلیل امتناع از فروش ، درآمد زیادی کسب نکرد ، اما خوشحال بود که در مطالعه تاریخ باستان شناسان این کشور سهیم بود. سوهو.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *