فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام حساب رئیس جمهور ترامپ را مسدود می کنند

فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام حساب رئیس جمهور ترامپ را مسدود می کنند

[ad_1]

بعداً در یک سری رویدادها که به سرعت در حال رشد است ، فیس بوک در توییتر نوشت که صفحه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را به مدت دو ساعت به دلیل دو مورد نقض سیاست مسدود می کند. فیس بوک ، متعلق به فیس بوک ، گفت که حساب ترامپ را ظرف 24 ساعت بسته خواهد کرد.

واکنش شبکه های اجتماعی در میان ادعاهای رئیس جمهور در حال برنامه ریزی کودتا بود. تظاهرکنندگان به ساختمان پارلمان هجوم بردند و تلاش کردند پیروزی جو بایدن را در انتخابات خراب کنند.

فیس بوک ، توییتر ، اینستاگرام حساب رئیس جمهور ترامپ را مسدود می کنند 1

حساب های اصلی شبکه های اجتماعی ترامپ پس از قیام کاپیتول موقتاً قفل شد. عکس: AP

رئیس جمهور و متحدانش بارها اظهارات بی اساس در مورد انتخابات را منتشر کرده اند. توییتر به دلیل “خشونت بی سابقه و مداوم در واشنگتن” مخفیانه خواستار حذف سه مورد از توییت های ترامپ شد. اگر توییت ها پاک نشوند ، حساب ترامپ قفل خواهد شد ، به این معنی که رئیس جمهور نمی تواند چیزی ازrealDonaldTrump ارسال کند ، که در حال حاضر حدود 88 میلیون دنبال کننده آن را دنبال می کند.

فیس بوک و یوتیوب همچنین ویدئویی را حذف کرده اند که در آن آقای ترامپ همچنان که به معترضین می خواهد به خانه خود برگردند به تقلب در انتخابات ادامه می دهد. “این یک وضعیت اضطراری است و ما اقدامات اضطراری مناسبی از جمله حذف فیلم رئیس جمهور ترامپ را انجام می دهیم.“گای روزن ، معاون رئیس صداقت فیس بوک ، گفت. آقای روزن گفت که این ویدئو به عنوان کمک ، نه به عنوان کاهش خطر خشونت حذف شده است.”

فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام حساب رئیس جمهور ترامپ را مسدود می کنند

معترضین بعد از ظهر 6 ژانویه به وقت آمریکا از دیوار غربی پایتخت بالا رفتند. عکس: AP

یوتیوب گفت ویدئو ترامپ خط مشی خود را در برابر محتوای ادعایی “تقلب گسترده یا اشتباهاتی که نتایج انتخابات 2020 ایالات متحده را تغییر می دهد” نقض کرد فرشاد شادلو ، سخنگوی یوتیوب افزود که حتی کپی هایی با متن افزوده منتشر نشده اند.

به گفته محققان و نشریات عمومی ، انتشارات مربوط به خشونت طی سه هفته گذشته در تعدادی از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است ، زیرا تعدادی از گروه ها قصد داشتند در تاریخ 6 ژانویه اعتراض کنند. لیگ ضد افترا از شرکت های رسانه های اجتماعی می خواهد که بالاخره حساب ترامپ را قفل کنند. آنها گفتند که شورش کاپیتول ناشی از “ترس و اطلاعات غلط مستقیماً از دفتر بیضی شکل است.”

(طبق CNA)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *