شاهد شاهد انفجار مانند بمب در حوالی صحنه بود

شاهد شاهد انفجار مانند بمب در حوالی صحنه بود

[ad_1]

پرواز 182 هواپیمای Sriwijaya Air از جاکارتا به پونتیاناک در ساعت 14:40 (به وقت محلی) ارتباط خود را قطع کرد. سرلشکر بامبانگ سوریو آجی از باسارناس ، آژانس جستجو و نجات ملی اندونزی ، گفت که هواپیما بین جزایر لاکی و لانکانگ در شمال غربی جاکارتا سقوط کرده است. Basarnas در حال جستجو است.

سقوط هواپیمای اندونزیایی: شاهدان نزدیک صحنه انفجار بمبی مانند را شنیدند 1

ارتباط هواپیما فقط 4 دقیقه پس از پرواز از فرودگاه بین المللی سوکارنو-هتا قطع شد. عکس: CNN

این سه ماهیگیر از جزیره لانگانگ به CNN گفتند كه در زمان ناپدید شدن هواپیما انفجار شنیدند و موج ناگهانی را تجربه كردند. “صدای بلند بلندی را شنیدم. من فکر می کنم این یک بمب یا یک رعد و برق بزرگ بود. سپس دیدیم که موج بزرگی به ارتفاع حدود 2 متر در حال برخورد با قایق ما است“، گفت آقای هندریک مولیادی. و آقای سولیخین صدا را چنین توصیف کرد”بمب آب “. در زمان حادثه هوا تاریک و بارانی بود. این افراد نمی توانستند هواپیماهای فرو رفته در دریا را ببینند ، اما بوی سوخت و بقایای آنها را می یافتند. آنها برای گزارش این حادثه به پلیس به ساحل تبدیل شدند.

وزیر حمل و نقل اندونزی ، بودی کاریا سومادی گفت که هواپیمای گمشده یک بوئینگ 737-500 بود که 50 مسافر (43 بزرگسال و 7 کودک) و 12 خدمه داشت. خبرگزاری اندونزیایی آنتارا گزارش داد که پلیس در جاکارتا یک مرکز فرماندهی را در بیمارستانی در جاکارتای شرقی ایجاد کرده است تا به خانواده ها اجازه دهد در صورت پیدا شدن جسد بیایند و آن را تأیید کنند. تاکنون مقامات اعلام نکرده اند که کسی در هواپیما گم شده است.

سقوط هواپیمای اندونزیایی: شاهدان نزدیک محل حادثه انفجار بمبی مانند را شنیدند 2

غواصان دریایی اندونزی قبل از جستجوی هواپیمای گمشده در حال بازرسی از امکانات هستند. عکس: گتی

اندونزی یک کمپین جستجو را با مشارکت نیروی دریایی ، پلیس ، گارد ساحلی و وزارت حمل و نقل بسیج کرده است. به گفته سرتیپ عبدالرشید ، در مجموع 28 کشتی ، 5 هلی کوپتر و 2 ماشین در جستجوی جزیره لاکی شرکت دارند.

یک ناخدای گارد ساحلی اندونزی گفت که یک مسیر تخلیه اضطراری برای یک بوئینگ 737 در نزدیکی محل سقوط ادعا شده پیدا شده است. این نیرو در ساعت 19:00 (به وقت محلی) در منطقه بین جزایر Lucky و Lankang شروع به جستجو کرد. به دلیل باران شدید و وزش باد شدید ، تیم جستجو از تجهیزات رادار و دید در شب استفاده کرد. پیش از این ، یک افسر ارشد از باسارناس به یک خبرنگار گفت که افسران در ساحل بقایای اطراف جزیره لانسانگ را پیدا کرده اند. آنها لاشه هواپیما را به کمیسیون ملی ایمنی ترافیک فرستادند تا بررسی کند که آیا این هواپیما متعلق به هواپیمای گمشده است.

سقوط هواپیمای اندونزیایی: شاهدان نزدیک صحنه انفجار بمبی مانند را شنیدند 3

غواصان ناوگان اندونزیایی در حال آماده سازی برای جستجوی هواپیمای گمشده در غروب 9/1 هستند. عکس: گتی

مقامات گفتند که پرواز 182 هنگامی که فرودگاه بین المللی سوکارنو-هتا ، جاکارتا ، 11 مایل دریایی شمال و در ارتفاع بیش از 3300 متر واقع شده بود ، ارتباط خود را قطع کرده و تا نزدیک به 4000 متر افزایش یافته است. سرویس ردیابی پرواز جهانی Flightradar24 گزارش داد که هواپیما در کمتر از یک دقیقه در ارتفاع 3000 متری سقوط کرد تا اینکه از رادار ناپدید شود. سقوط هواپیما حدود 4 دقیقه بعد از پرواز هواپیما اتفاق افتاد.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی سریویجایا ، جفرسون ایروین یاوینا گفت که هواپیما قبل از پرواز از وضعیت خوبی برخوردار است.

(طبق CNN)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *