شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در سال 1351 با هدف توسعه گردشگری و سفرهای زیارتی و انجام تورهای داخلی و خارجی (چارتر و برنامه ای) تحت پوشش شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تأسیس شد.

ایران ایرتور از سال 61 تورهای منظمی در مسیر مشهد مقدس را آغاز و استقبال از این تورها موجب شد تا دو سال بعد از آن اقدام به توسعه آن به سایر کشورها نماید که تورهای شارجه، دبی، چین، هند، کوالالامپور و سنگاپور از جمله آن هستند. در کنار آن نیز به منظور توسعه گردشگری و جلب جهانگرد از سایر کشورها،اقدام به برگزاری سمینارهایی با شرکت مدیران و مسئولان شرکت های توریستی نموده و کسب جوایز از کشورهای مختلف نظیر آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، سوئیس، اتریش، انگلستان، امارات، بحرین و کویت از افتخارات آن است.

فعالیت پروازی ایران ایرتور از سال 1371 شروع  و شهر مشهد مقدس به عنوان مرکز عملیات پروازی انتخاب و بدین ترتیب ارتباط هوایی مستقیم مشهد با 13 مرکز استان میسر شد. علاوه بر آن مسئولیت انجام 55 درصد از پروازهای حج عمره و حج تمتع از شهرهای مختلف و پروازهای منطقه ای مانند دمشق، استکهلم، مسکو،عشق آباد و تاشکند را با استفاده از 19 فروند هواپیما برعهده داشت.

منابع انسانی با تجربه

ایران ایرتور افتخار دارد که یکی از مجرب ترین و خبره ترین شرکت های هواپیمایی از نظر منابع انسانی (خلبانان، مهندسین فنی، مهمانداران، …) در ایران باشد و با جابجایی بیش از 26 میلیون مسافر و پرواز به اکثر شهرهای ایران، یکی از شناخته شده ترین برندها در حوزه حمل و نقل هوایی است.

توسعه خطوط داخلی

هدف ما توسعه خطوط پروازی علی الخصوص شهرهای داخلی جهت ارائه خدمات به مردم عزیز کشورمان است که در این راستا نیز علاوه بر مسیرهای تهران، شیراز، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، بندرعباس، آبادان به شهرهایی چون کاشان، سنندج، بیرجند، سبزوار، چابهار و … نیز پرواز داشته ایم.

اول ایمنی

از آنجایی که موضوع ایمنی مهمترین اولویت شرکت محسوب می شود، همواره تلاش کرده ایم تا با اجرای دقیق دستورالعمل ها و استانداردها در این راه قدم برداریم که در همین راستا اخذ گواهینامه IOSA و عضویت در یاتا، ما را جزو 5 ایرلاین برتر ایران قرارداده است.

کترینگ

در سال 1395 با راه اندازی کترینگ اختصاصی و تولید محصولات متنوع، با استفاده از بهترین و تازه ترین مواد اولیه، مطابق با ذائقه مشتریان حرکت کرده ایم.