ترامپ پس از یک شورش می تواند برای اولین بار ببخشد و بیرون بیاید

ترامپ پس از یک شورش می تواند برای اولین بار ببخشد و بیرون بیاید

[ad_1]

ترامپ می تواند ببخشد

چندین منبع به CNN گفتند كه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا از همكارانش در مورد عواقب حقوقی و سیاسی بخشش سوال كرده است. به گفته منابع NYT ، وی از روز انتخابات بارها به قصد خود برای عفو اشاره کرده است. هنوز مشخص نیست که آیا ترامپ به تنهایی دستور عفو خواهد داد یا خیر.

اخبار 24 ساعته جهان در تاریخ 8 ژانویه: ترامپ می تواند برای اولین بار پس از شورش ها ببخشد و صحبت کند 1

پرزیدنت ترامپ در مورد عفو با دستیاران گفتگو کرده است. عکس: NYT

مایک پنس ممکن است در مراسم تحلیف جو بایدن شرکت کند

برخی منابع گفتند که مایک پنس معاون رئیس جمهور می تواند در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن در 20 ژانویه شرکت کند. در گذشته ، این تصمیم برای آقای پنس بسیار دشوار بود. اما وقتی صحبت از انتقاد آقای ترامپ به دلیل امتناع از شرکت در تلنگر می شود ، این کار آسان تر می شود.

شورش در کنگره یک رویداد بسیار مسری بود

آن ریموآن ، متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه کالیفرنیا ، گفت که شورشهای کاپیتول همه عواملی را که باعث تسهیل عفونت Covid-19 می شوند ، گرد هم آورد و از آنها به عنوان یک رویداد فوق عفونی یاد کرد. به گفته این کارشناس ، شورش ها در داخل خانه ، شلوغ ، معترضین فریاد می زدند … همه و یک محیط عالی برای گسترش ویروس ها.

اخبار 24 ساعته جهان در تاریخ 8 ژانویه: ترامپ می تواند برای اولین بار پس از شورش ها ببخشد و صحبت کند 2

طرفداران ترامپ در تاریخ 6 ژانویه به پایتخت حمله کردند. عکس: گتی

می توان ترامپ را به “تحریک” شورش متهم کرد

دادستان فدرال مایکل شروین ، مسئول پایتخت ، واشنگتن ، گفت که وزارت دادگستری به اتهامات کیفری علیه هر کسی که در آشوب 6 ژانویه کاپیتول شرکت کند ، رسیدگی خواهد کرد. شروین در پاسخ به این س whetherال که آیا دادستان ها نقش رئیس جمهور ترامپ را در “دامن زدن به شورش” در نظر می گیرند ، گفت: “همه عوامل در نظر گرفته می شوند”

ترامپ آشکارا به شکست انتخابات اعتراف می کند

رئیس جمهور آمریکا در ویدئویی که صبح 8 ژانویه (در هانوی) به حساب توئیتر ترامپ ارسال شد ، برای اولین بار این شکست را به طور علنی تصدیق کرد و تأیید کرد که انتقال به صورت آرام و مسالمت آمیز انجام خواهد شد. ، چیدمان صحیح. وی همچنین در محكوم كردن معترضین كه در 6 ژانویه به كاپیتول حمله كردند ، “كاهن از صندلی دموكراسی آمریكا” و اصرار كرد كه “آنها نماینده آمریكا نیستند” ، “آنها باید هزینه بپردازند”.

اخبار 24 ساعته جهان در تاریخ 8 ژانویه: ترامپ می تواند برای اولین بار پس از شورش ها ببخشد و صحبت کند 3

رئیس جمهور دونالد ترامپ در ویدئویی که در 7/1 در توییتر منتشر شده است. عکس: توییتر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *