به نظر می رسد “مرموز” بیش از آنچه بسیاری از مردم تصور می کردند

به نظر می رسد “مرموز” بیش از آنچه بسیاری از مردم تصور می کردند


هنگام پختن گوشت و استخوان ، بسیاری از مردم کف قهوه ای روشن می بینند. خانواده ها معمولاً عادت دارند این کف را از بین ببرند زیرا معتقدند این خاک و مواد شیمیایی باقی مانده در گوشت و استخوان است. با این حال ، حقیقت ممکن است بسیاری از افراد را متعجب کند.

حقیقت در مورد کف موجود در آبگوشت استخوان ، گوشت آب پز: این

تصویرگری اینترنتی

با گرم شدن در دمای بالا ، کف با کمی بوی ماهی سیاه می شود. این کف در واقع حاوی پروتئین های محلول است. در هنگام پخت و پز دمای بالا در آب ظاهر می شود. از آنجا که برخی پروتئین ها تمایل به کف دارند ، هنگام جوش آمدن مقیاس می شوند.

این لایه از کف دارای بسیاری از اجزای پیچیده دیگر است. به طور کلی ، با این حال ، این لایه کف در خانواده هایی که به “خاک” فکر می کنند ، در واقع کاملاً بی ضرر است. آنها حتی حاوی مقدار زیادی مواد مغذی محلول در چربی هستند.

تاکنون هیچ مدرکی دال بر اثبات مضر بودن کف برای سلامتی وجود ندارد ، حاوی موادی مانند آنتی بیوتیک ، آلودگی گوشت. کف کردن توسط بسیاری از آشپزها انجام می شود ، فقط به این دلیل که بوی آن معطر نیست ، رنگ جلب توجه نمی کند و می تواند بر ظاهر و طعم غذا تأثیر بگذارد.

سپس ممکن است لایه دیگری از کف سفید ظاهر شود. آنها حاوی مواد مغذی محلول هستند تا کاملاً حفظ شوند. با این حال ، اگر می خواهید آب فاقد چربی باشد ، طعم سبک و شفاف تری داشته باشد ، باید کف آن را خارج کنید.

حقیقت در مورد کف شناور در آب گوشت ، در حال جوشاندن گوشت: معلوم شد که

تصویرگری اینترنتی

وقتی دیگ داغ را بخورید ، این کف را نیز خواهید دید. با این حال ، آنها حاوی مقدار زیادی چربی ، خون اضافی در گوشت در حین پخت و پز هستند ، بنابراین محتوای تغذیه ای چندان مفید نیست. بنابراین باید این کف را هنگام وعده های غذایی پاک کنید تا طعم خوشمزه سایر غذاها را در قابلمه داغ آغشته نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *