ایران از اینترپل می خواهد که ترامپ را شکار کند و چین از تحقیق WHO در مورد Covid-19 جلوگیری می کند

ایران از اینترپل می خواهد که ترامپ را شکار کند و چین از تحقیق WHO در مورد Covid-19 جلوگیری می کند

[ad_1]

ایران از اینترپل خواسته است تا ترامپ را شکار کند

دولت دوم ایران از اینترپل خواسته است تا برای رئیس جمهور دونالد ترامپ و 48 مقام آمریکایی که در ترور ژنرال قاسم سلیمانی در اوایل سال گذشته دست داشتند ، حکم بازرسی صادر کند. در ماه ژوئن ، دولت تهران پیشنهادی مشابه ارائه داد که توسط اینترپل رد شد.

اخبار 24 ساعته جهان در تاریخ 6 ژانویه: ایران می خواهد اینترپل ترامپ را بگیرد و چین مانع تحقیق سازمان بهداشت جهانی در مورد Covid-19 1 می شود

ژنرال کاظم سلیمانی در تاریخ 3 ژانویه 2020 توسط ایالات متحده ترور شد. عکس: گتی

ایالات متحده گزارش رکورد مرگ Covid-19

در 5 ژانویه ، ایالات متحده بیش از 3900 مرگ ناشی از Covid-19 را ثبت کرد ، که رکورد بالایی است ، تا زمانی که سویه جدید ویروس انگلیس در این کشور ظاهر شد. در 24 ساعت گذشته ، ایالات متحده 250،173 مورد دیگر گزارش داده است که مجموع آنها به 21 میلیون نفر رسیده است.

چین از تحقیق WHO در مورد منشا Covid-19 جلوگیری کرده است

WHO قصد دارد یک تیم متخصص را برای بررسی منشا Covid-19 به ووهان چین بیاورد. با این حال ، هنگام ترک این دو عضو ، تیم تحقیق اخباری دریافت کرد که ویزای آنها توسط مقامات چینی تأیید نشده است. این اطلاعات مدیر کل WHO Tedros Adhanom Gebreesus را بسیار ناامید کرد. آقای تدروس در این مورد با یک مقام ارشد چینی تماس گرفت.

اخبار 24 ساعته جهان در تاریخ 6 ژانویه: ایران از اینترپل می خواهد ترامپ را بگیرد و چین مانع تحقیق سازمان بهداشت جهانی در مورد Covid-19 2 می شود

کادر پزشکی در ایستگاه Hankou ، شهر ووهان. عکس: AP

هنگ کنگ ده ها فعال مخالف را دستگیر کرده است

یک منبع ناشناس گفت حدود 50 نفر از جمله نمایندگان پارلمان و فعالان مخالف توسط دولت شهر تحت قانون امنیت ملی بازداشت شده اند. در همین حال ، فعالان مخالف و احزاب سیاسی در شهر با انتشار فیس بوک و توییتر تایید کردند که دست کم 21 نفر دستگیر شده اند. بیشتر این افراد به “فعالیت براندازی” متهم شدند.

کیم جونگ اون به ناکامی در اهداف 5 ساله خود اعتراف کرد

آقای کیم تأکید کرد ، در جلسه افتتاحیه کنگره حزب کارگران کره ، رهبر کیم جونگ اون گفت که این کشور از سال 2016 در پاسخگویی به چالش های داخلی و خارجی در تمام اهداف برنامه پنج ساله شکست خورده است. که باعث تقویت قدرت درونی می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *