استاد “فرمانده” در جلوگیری از مرگ اپیدمی SARS در سال 2003 در ویتنام شایستگی زیادی داشت

استاد “فرمانده” در جلوگیری از مرگ اپیدمی SARS در سال 2003 در ویتنام شایستگی زیادی داشت

[ad_1]

پروفسور دکتر لو دانگ ها یک متخصص برجسته در زمینه بیماری های عفونی در ویتنام است. وی در سال 1935 متولد شد ، ساعت 4 در 6 ژانویه درگذشت. وی پیش از این مدیر انستیتوی طب گرمسیری (بیمارستان مرکزی بیماری های گرمسیری فعلی) ، وزارت بهداشت بود.

پروفسور-TSKH Le Dang Ha دانشجوی ممتازی در دانشگاه پزشکی هانوی بود و در سال های 1954-1960 تحصیل می کرد و پس از فارغ التحصیلی برای ادامه تدریس در مدرسه ماند. پروفسور TSKH Le Dang Ha سپس به عنوان رساله دکترای کاردانی (1972) و درجه دکترا (در 1986) به اتحاد جماهیر شوروی اعزام شد.

پروفسور

دانشجویان (سمت چپ عکس) پروفسور لو دانگ ها در 20 نوامبر سال 2020 از تای بازدید کردند. عکس: thanhnien

در سال 2003 ، هنگامی که شیوع بیماری سارس در ویتنام آغاز شد ، وی کمک زیادی به بخش بهداشت کرد ، که به کنترل همه گیری کمک کرد. می توان گفت که Professor-TSKH Le Dang Ha “فرمانده” است ، كه با موفقیت موارد ذات الریه ، عفونت های حاد تنفسی ناشی از این ویروس خطرناك را درمان می كند. در طی اپیدمی SARS در سال 2003 در م theسسه بیماری های گرمسیری بالینی ، که SARS را دریافت و درمان می کند ، هیچ مرگ و میری رخ نداد ، حتی اگر ویروس عامل بیماری جدی اولین بار در ویتنام ظاهر شود.

وی با تلاش پروفسور TSKH له دانگ ها و همكارانش در مبارزه با اپیدمی ، در سال 2009 عنوان قهرمان كار را از رئیس دولت دریافت كرد. سران وزارت بهداشت اذعان کردند که پروفسور دکتر لو دانگ ها کمک های بسیاری در حفاظت و مراقبت از بهبود سلامت انسان ، به ویژه تلاش های خود برای کمک به توسعه صنعت عفونی با آموزش بسیاری از تحقیقات انجام داده است. بازی خوب. در آن زمان ، ویتنام اولین کشور در جهان بود که کنترل اپیدمی SARS را اعلام کرد.

استاد

رئیس بخش تبلیغات ، ژنرال وو ون توئونگ ، پروفسور نگوین ثان لانگ ، وزیر بهداشت ، از 65 سالگی روز پزشک در ویتنام به استاد لو دانگ ها بازدید و تبریک گفت. عکس: MOH.GOV.VN

آقای وو وان توئونگ ، عضو دفتر سیاسی ، دبیر کمیته مرکزی حزب و رئیس اداره تبلیغات مرکزی ، گفت: “پروفسور Le Dang Ha نمونه ای از تیمی است که به ویژه در حال حاضر در بخش بهداشت کار می کنند. کار سخت پروفسور دکتر KH Le Dang Ha ارزش افزوده است زیرا بخش بهداشت تلاش بیشتری برای جلوگیری از اپیدمی Covid-19 می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *